Jornada COMPETIC: Avaluació i novetats en el currículum

February 18, 2018

El passat 15 de febrer es va dur  terme al Saló d’Actes de la nostra escola la trobada formativa :

COMPETIC: Avaluació i novetats en el currículum

 

Al llarg de les darreres setmanes ja s’havien anat realitzant aquestes trobades,  adreçades al professorat de COMPETIC de les escoles d’adults, als diferents serveis territorials d’arreu de Catalunya. La del dia 15 anava adreçada al professorat de COMPETIC del Consorci d’Educació de Barcelona.

 

Primer hi va haver una presentació per part de l'administració, per informar de les actualitzacions i millores de les orientacions i els materials didàctics del diferents nivells de COMPETIC.

 

La segona part de la sessió va estar dedicada a l'intercanvi d'experiències. Nosaltres vam tenir el plaer de poder presentar el projecte “CARTPOST: del cartell a les postals”, que vam dur a terme amb tots els nostres alumnes de COMPETIC el passat mes de desembre.

 

Va ser una jornada molt interessant: vam poder compartir les nostres bones pràctiques; vam aprendre moltíssim escoltant-nos els uns als altres; i vam acabar amb ganes de poder aplicar moltes de les propostes presentades i seguir millorant la nostra feina.

 

Aquí us deixem unes fotos i el vídeo que vam preparar per a aquesta sessió:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

     

Please reload

Últimes notícies

April 18, 2020

April 24, 2019

January 17, 2019

Please reload

Comparteix
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Av.de la Riera de Cassoles, 23

Barcelona 08012

cfariusitaulet@xtec.cat
Tel: + 34 93 237 13 09

© 2016 per CFA Rius i Taulet.

Pàgina web feta per Mirmiki

  • Icono Social blogger
  • CFA Rius i Taulet
  • CFA Rius i Taulet