"L'ART PER PARLAR": Els nostres alumnes d'anglès 3 van al MNAC

December 2, 2018

Recordeu que a principi de curs us vam explicar que la nostra escola participaria en el programa “L’art per parlar”?

 

Doncs aquest mes de novembre els alumnes d’un dels grups d’anglès 3 del matí van fer una sortida al MNAC per dur a terme una pràctica en directe sobre les possibilitats que genera l’art per aprendre i impulsar  la llengua oral.

 

Va ser una experiència molt bonica, ja que va permetre, a més de la pràctica lingüística a través de l’art, ja de per si una experiència molt enriquidora, el desenvolupament del pensament crític i la cohesió del grup amb el respecte i valoració que això comporta.

 

Esperem que aquestes sortides es puguin repetir al llarg del curs i que tots els grups es puguin beneficiar d’aquesta metodologia.

 

De moment només anunciar-vos que, inspirats en els objectius del programa “L’Art per parlar”, estem preparant una activitat-sorpresa que es presentarà el dia de la festa de Nadal de la nostra escola, el 20 de desembre. En ella hi estan participant tots els grups de llengües i COMPETIC. Per tant, ja ho sabeu, heu de venir-hi tots!!!! No us ho podeu perdre!!!

 

 

 

Please reload

Últimes notícies

April 18, 2020

April 24, 2019

January 17, 2019

Please reload

Comparteix
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Av.de la Riera de Cassoles, 23

Barcelona 08012

cfariusitaulet@xtec.cat
Tel: + 34 93 237 13 09

© 2016 per CFA Rius i Taulet.

Pàgina web feta per Mirmiki

  • Icono Social blogger
  • CFA Rius i Taulet
  • CFA Rius i Taulet